Jak urządzić pokój dla chłopca?

Pokój dla chłopca powinien być kreatywny i niebanalny, a podczas jego urządzania warto kierować się zainteresowaniami swojej pociechy. W zależności od tego o czym marzy, we wnętrzu mogą pojawić się elementy nadmorskie, kosmiczne gadżety, łajba kapitana okrętu, fototapety sport, wyspa piratów czy też stajnia Formuły 1. Im starsze jest nasze dziecko, tym więcej przestrzeni potrzebuje do odrabiania lekcji, a miejsce to musi być odpowiednio przystosowane do nauki. Jak więc urządzić pokój dla chłopca?

Aranżacja pokoju dla chłopca

Aranżacja pokoju dla chłopca

Wystrój pokoju dziecięcego a podstawowe wyposażenie

Wraz z pójściem dziecka do szkoły, w jego pokoju powinna znaleźć się zarówno strefa do nauki i do zabawy, jak również elementy dekoracyjne, zachęcające do poznawania świata i podkreślające zainteresowanie sportem czy też innym hobby. Mały uczeń potrzebuje biurka, wygodnego krzesła z regulowaną wysokością i lampki z ruchomym wysięgnikiem. Należy też zadbać o zagospodarowanie miejsca na przybory szkolne. W przypadku niewielkiego pomieszczenia warto postawić na kompaktowe meble, które są praktyczne i dodatkowo tworzą nastrojowy klimat. Obecnie nie brakuje w ofercie salonów meblowych piętrowych łóżek, które stanowią całość wraz biurkiem i szafą. Stawiając na jasną i spokojną kolorystykę mebli, można poeksperymentować z dodatkami i zaaranżować wnętrze w pożądanej stylistyce.

Pokój dla młodego urwisa w stylu marynistycznym to idealne rozwiązanie, jeśli marzą mu się morskie podróże. Z kolei dla majsterkowiczów sprawdzą się meble kreatywne, dzięki którym można dowolnie kształtować przestrzeń oraz zmieniać je według indywidualnych potrzeb i oczekiwań młodych użytkowników. Jeśli dziecko zaś lubi spędzać czas przed komputerem, to warto zainwestować w przystosowane do tego burko z szafką na obudowę i wysuwaną szufladą na klawiaturę. Niezbędne są także dodatkowe półki i szuflady na komputerowe akcesoria oraz gadżety. Ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup biurka z regulowaną wysokością blatu i możliwością regulacji kąta nachylenia, dzięki czemu posłuży dziecku przez długie lata.

Farby, fototapety i wzory na ścianie pokoju chłopięcego

Jeśli pokój ma być ciepły i energetyczny, to warto postawić na pomarańcz lub żółć. Z kolei niebieski ochłodzi pomieszczenie, a zielony uspokaja i działa kojąco na wzrok. Decydując się na farby warto wybrać te odporne na zabrudzenia, gdyż ściany w pokoju dziecięcym są każdego dnia stosunkowo mocno eksploatowane. Ślady kredek czy brudnych rąk można bezproblemowo usunąć, malując ściany farbami odpornymi na mycie i szorowanie. Polecane są farby hydrofobowe, czyli plamoodporne, które odpychają wodę i płynne zabrudzenia, chroniąc przed ich wnikaniem w głąb ściany.

Ponadto ciekawą opcją są kolorowe fototapety nawiązujące do ulubionych bajek, sportu, samochodów, samolotów czy łodzi podwodnych. Takie ściany stymulują wzrok, pobudzają wyobraźnię i stanowią oryginalną dekorację wnętrza. Odpowiedni dobór fototapety do pomieszczenia może również wpłynąć na jego optyczne powiększenie. Dodatkowo decydując się na fototapetę w postaci mapy możemy urozmaicić przestrzeń przeznaczoną do nauki. Jest to jeden z przykładów wykorzystania tapety w pokoju dziecięcym. Więcej inspiracji można znaleźć na stronie sklepu Topago.eu.

Leave a Reply