Nowoczesne meble biurowe – aranżujemy małe biuro

W biurze spędzamy wiele godzin w ciągu całego dnia. Aby zapewnić sobie i swoim pracownikom właściwy komfort pracy, należy zadbać o to, aby przestrzeń, w której pracują była wygodna i funkcjonalna. W tym względzie dużo zależy od mebli, jakie wybierzemy do przestrzeni biurowej. Jak zaaranżować małe biuro i na co zwrócić uwagę? Sprawdźmy.

Równie ważna estetyka

Nowoczesne meble biurowe powinny być nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale również atrakcyjnie wyglądające i schludne. Dzięki temu zwyczajnie przyjemniej będzie się w nich pracować i powracać na swoje stanowiska służbowe. Wygląd mebli biurowych powinien być dostosowany do potrzeb pracowników, jak i rodzaju biura. Jeśli wybieramy meble do biura przeznaczonego dla jednej osoby, możemy zdecydować się na większe, bardziej przestrzenne biurko. W przypadku, gdy wybierane przez nas meble mają zostać postawione w przestrzeni biurowej typu open-space, ważne jest, aby były one zaprojektowane w taki sposób, który umożliwi pracownikom ich przestawienie i zapewnienie indywidualnym jednostkom trochę prywatności.

Z jakich materiałów?

Niezależnie od wielkości, czy kształtu, meble do biura powinny zostać wykonane z odpowiednich materiałów. Dobrym pomysłem jest wybór takich, które posiadają atesty higieniczności i pochodzić od sprawdzonych producentów. Dokładnie zastanówmy się nad zakupem mebli zza naszej wschodniej granicy lub Chin. Często nie posiadają one niezbędnych atestów, co może przekładać się na ich gorszą jakość. Niekiedy również mogą być one wykonane z materiałów niebezpiecznych dla zdrowia. W przestrzeni, która jest codziennie eksploatowana przez nas i naszych pracowników przez wiele godzin należy zadbać o odpowiednią jakość jej elementów. W przeciwnym razie możemy narazić siebie, jak i cały nasz zespół. Zwróćmy uwagę nie tylko na główny materiał (np. drewno), z którego wykonane są meble, ale również na tkaniny, którymi są obite, a także okucia.

Elementy wyposażenia nowoczesnego biura

Materiały to nie wszystko niezwykle ważna jest również konstrukcja. Zaleca się, aby wybierać biurka, które posiadają 4 nogi i dodatkowy stelaż pod blatem. Dobrym pomysłem będą również kontenery biurkowe, które posłużą do gromadzenia dokumentów i rzeczy osobistych pracowników. Siedzenia powinny być ergonomiczne i wygodne dla pracownika. Najlepszym rozwiązaniem są w tym przypadku fotele obrotowe. Obowiązkowo takie, w których pracownik będzie miał możliwość dopasowania ich pod względem swojego wzrostu – regulowana wysokość siedziska, podłokietników, podparcia lędźwiowego.

Leave a Reply