Malutka łazienka, rady, wskazówki i informacje

Potencjał mieszkań w bloku

Mieszkania w blokach mają to do siebie, iż charakteryzują się zazwyczaj niewielką powierzchnią. Każde pomieszczenie pełni ściśle określoną funkcję i musi być wykończone w sposób przemyślany. Niezwykle istotnym pomieszczeniem w mieszkaniu jest łazienka. Łazienki w blokach są zazwyczaj bardzo małe, więc ich urządzenie wymaga dobrego pomysłu.

Jak urządzić małą łazienkę?

Mała i praktyczna łazienka w bloku

Mała i praktyczna łazienka w bloku

Ludzie urządzając łazienki w swoich mieszkaniach stawiają przede wszystkim na funkcjonalność. Rozmieszczenie niezbędnych w łazience sprzętów jest bardzo trudnym zadaniem. Mając łazienkę o małym metrażu warto przygotować sobie dwa projekty.

Łazienka z wanną i prysznicem

Wanna czy prysznic?

  1. Pierwszy to projekt małej łazienki z wanną w bloku.
  2. Drugi natomiast to projekt małej łazienki z prysznicem w bloku.

Na ich podstawie można w łatwiejszy sposób zdecydować, jakie rozwiązanie chcemy zastosować w naszym mieszkaniu. W tym przypadku liczy się nie tylko kwestia metrażu, ale i kwestia naszych indywidualnych upodobań. Jedni nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny, natomiast drudzy uważają prysznic za bardziej odpowiedni z powodu jego funkcjonalności i możliwości oszczędności miejsca.

Niezależnie od tego czy decydujemy się na wannę czy też na prysznic warto pamiętać również o odpowiednich meblach łazienkowych lub praktycznych organizerach na kosmetyki, które świetnie będą wyglądać na naszej pralce. Warto również pamiętać o odpowiednim sedesie oraz umywalce z lustrem.

W ramach oszczędności miejsca można zdecydować się również na szafkę nad umywalką, z wbudowanym lustrem. Niezwykle istotne jest również oświetlenie takiej łazienki. Przykładowo można tutaj zastosować nowoczesne oświetlenie LED, dzięki któremu dodatkowo oszczędzimy energię elektryczną. Urządzając małą łazienkę warto również poszukać odpowiednich płytek. W tym przypadku świetnie sprawdzą się te w jasnych odcieniach, tak aby optycznie powiększyć łazienkę.

Zasady i wszystko jasne

Warto pamiętać o tych wszystkich zasadach. Urządzając łazienkę trzeba pamiętać o wszystkim, nie zapominając o tym, iż ma to być nasze intymne miejsce. Należy pamiętać, że praktyczne i małe łazienki są nie tylko funkcjonalne, ale również niezwykle estetyczne.

Leave a Reply