Aranżacja z tradycją, czyli drewno w łazience

Drewno stanowi jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów wykończeniowych, który idealnie pasuje niemal do każdego pomieszczenia w domu, w tym także do łazienki.

Unikatowe usłojenie, naturalna paleta kolorów, ciepło a także niepowtarzalna faktura sprawiają, że drewno nadaje łazience niepowtarzalny charakter i ciepło.

Fani drewna mogą je wkomponować w aranżację łazienki na wiele sposobów – od wykończenia drewnem podłogi lub ściany, poprzez wykorzystanie drewnianych mebli, aż po drewniane elementy dekoracyjne. Nie należy bać się stosowania drewna w łazience. Korzyści, zwłaszcza tych estetycznych, jest bardzo wiele.

Tradycyjny, elegancki styl drewnianej łazienki

Prócz wspomnianego wcześniej ciepła, drewno to materiał, który nadaje łazience tradycji, szlachetności i elegancji. Takich cech nigdy nie zapewni płytka ceramiczna imitująca deski drewniane. Ponadto drewno to materiał naturalny, który doskonale komponuje się z okładzinami ceramicznymi. Taka podłoga nada łazience niebywałego stylu.

łazienkai wykończenie ścian bocznych. To także meble i dodatki. Bardzo popularne jest obecnie stare drewno z odzysku, które doskonale wpisuje się w nowoczesną stylistykę.

Do łask wróciły m.in. grube blaty drewniane pod umywalkę, które swoją formą sprawiają wrażenie starego mebla. Postarzany blat drewniany doskonale współgra np. z umywalką nablatową i nowoczesnymi dodatkami. Ponadto drewna można także użyć np. do zabudowy wanny.

gruby blat pod umywalkę

Najlepiej korzystać z egzotycznych gatunków drewna

Podczas aranżacji drewnianej łazienki warto przemyśleć wybór odpowiedniego drewna. Istotny jest dobór koloru (np. jasne, naturalne drewno do aranżacji łazienki w stylu skandynawskim lub ciemniejsze gatunki wpisujące się w styl rustykalny) ale przede wszystkim wytrzymałość i odporność drewna na wilgoć. Za najlepsze pod tym względem nadal uznaje się gatunki egzotyczne np. teak i iroko. Z polskich gatunków można polecić np. dąb lub modrzew.

Leave a Reply